Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.


Yükleniyor...


A. Genel Hükümler

 1. Tanımlar:
  1. Hizmet Sağlayıcı: Genel merkezi {fadres} {firma}  şirketi. Bundan böyle "Veri Yöneticisi" olarak anılacaktır.
  2. Site: Hizmet Sağlayıcı tarafından yönetilmekte olan ve şu adrese sahip sitedir: {weburl};
  3. Kullanıcı: Kullanım Şartnamesini kabul etmek ve kayıt işlemlerini tamamlamak suretiyle Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulmakta olan hizmetlere erişen, kanuni ehliyeti tam olan gerçek kişilerdir.
  4. Profesyonel: Kuaför, berber, güzellik uzmanı, estetisyen, diyetisyen, manikürist, makyöz ve ayrıca yukarıda belirtilmeyen başka meslekleri yürüten kullanıcılardır.
  5. Kuruluş: hizmet verilen kuruluşlardır.
  6. Sahip: Kuruluşla ilgili bilgileri yönetme yetkisine sahip olan Kullanıcıya verilen statüdür.
  7. Profil: Herhangi bir Kuruluş veya Profesyonel ile ilgili bilgi ve görüşlerin Sitede toplandığı yerdir.
  8. Hesap: Kullanıcı veya Profesyonellerin kimliklerinin birer kullanıcı adı ve şifre yardımıyla belirlenmelerini sağlayan ve böylece bunların belirli hizmetlere erişmelerine olanak veren Site veri tabanı girdisidir.
  9. Hizmet: Elektronik ortamda sağlanan hizmet, hizmet alıcısının (Kullanıcının) talebi doğrultusunda umumi bilgi işlem ve telekomünikasyon sistemleri vasıtası ile veri alış verişi yapılması işlemine dayanmaktadır. Bu işlemler sırasında tarafların aynı anda hazır bulunmalarına gerek yoktur.
 2. Hizmet Sağlayıcı Hizmetleri işbu Kullanım Şartnamesine uygun olarak sağlamaktadır.
 3. Kullanım Şartnamesi, herhangi bir ek sözleşme imzalanmaya gerek kalmaksızın Kullanıcı için bağlayıcıdır.

B. Hizmetlerin Türleri ve Kapsamları

 1. Hizmet Sağlayıcı aşağıdaki Hizmetleri vermektedir:
  1. Kullanıcıların, Profesyoneller ve Kuruluşlar ile ilgili, illere, şehirlere ve kategorilere göre kataloglanmış bilgilerini ve kullanıcıların memnuniyet değerlendirmeleri yayınlamalarını sağlamak,
  2. Arama motorunu Profesyoneller ve Kuruluşların erişimine açmak,
  3. Yeni bilgiler ve memnuniyet değerlendirmeleri ile ilgili bildirimler yapmak,
  4. Profesyonellere, haklarındaki bilgileri girme ve düzenleme ve ayrıca Kullanıcıların değerlendirmelerine cevap verme olanaklarını sağlamak,
  5. Site ‘nin sunduğu randevu yazılımı ve çağrı merkezini kullanarak randevu imkanından yararlanmak isteyen Profesyonellerin ve Kuruluşların randevu işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamak
 2. Siteden verilen hizmetlerin çoğu ücretsizdir. Kayıt olma ve Profesyoneller ve Kuruluşlar hakkında temel bilgilerin girilmesi işlemleri karşılığı herhangi bir ücret alınmamaktadır.
 3. Hizmet Sağlayıcı, Site kapsamında verilen hizmetlerin herhangi birini ücretli hale getirme hakkını saklı tutmaktadır ve ayrıca böyle değişiklikleri uygun bir süre önceden bildirmekle yükümlüdür.

C. Hizmet Sağlama Şartları

 1. Hizmetlerden yararlanılabilmesi için sağlanması gereken şartlar şunlardır:
  1. İnternet ağına erişimi bulunmak,
  2. Cep telefonu ve cep telefonu numarası sahibi olmak,
  3. Aşağıdaki internet tarayıcılarından birine sahip olmak: En yeni versiyona güncellenmiş Firefox, Chrome, Safari, IE, Opera
 2. Profesyoneller ve Kuruluşlar hakkındaki bilgiler ve görüşler herkesin erişimine açıktır ve herkes arama motorunu kullanabilir.
 3. Giriş yapma işlemi Kullanıcı kaydı yapıldıktan sonra mümkündür. Giriş yapmak için, kayıt sırasında belirlenen Kullanıcı adı (cep telefonu numarası) ve şifresi girilir.
 4. Hizmet Sağlayıcı, Sitenin modernizasyonu veya bilgi işlem ve telekomünikasyon sistemlerinde yürütülecek bakım çalışmaları sırasında Hizmetlerin verilmesine geçici olarak ara verme hakkını saklı tutmaktadır.
 5. Hizmet Sağlayıcı, kendi elinde olmayan nedenlerden dolayı Hizmetlerin verilmesinde yaşanacak aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.
 6. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcının aldığı randevuya gitmemesinden dolayı Profesyonele veya Kuruluşa karşı sorumlu tutulamaz. Hizmet Sağlayıcı, Profesyonel veya Kuruluştan kaynaklanan nedenlerden dolayı hizmet alınamamasından dolayı Kullanıcıya karşı sorumlu tutulamaz. Randevunun gerçekleşmesine engel olan bir durumun ortaya çıkması halinde taraflar, profillerinden randevuyu iptal etmek ve diğer tarafı telefon aracılığıyla durumdan haberdar etmekle yükümlüdürler. Hizmet sağlayıcı sadece randevu alabilme imkanı sağlayan yazılımı kullanıma sunmakla yükümlüdür.

D. Profesyoneller ve Kuruluşlarla İlgili Görüş ve Bilgilerin Eklenmesi

 1. Görüşler (kullanıcı memnuniyet değerlendirmeleri), Kullanıcı tarafından kayıt sırasında belirlenen bir imza (nick) ile imzalanmaktadır.
 2. Profesyoneller hakkındaki görüş ve bilgiler, Profesyonelin sadece mesleki hayatıyla ilgili ve kullanıcının aldığı hizmetten memnuniyet durumu ile alakalı olabilir.
 3. Profesyoneller ve Kuruluşlar hakkındaki görüş ve bilgiler sadece Kullanıcının kişisel tecrübelerine dayanabilir. Üçüncü kişilerin rivayetlerine dayandırılamazlar.
 4. Bir Kullanıcının aynı işlemle ilgili birden fazla görüş bildirmesine izin verilmemektedir.
 5. İlgili mevzuatın kısmen ya da tamamen ilan, reklam ve benzeri faaliyet ya da sair yasakları kapsamında olan ya da herhangi bir üçüncü kişi ya da kurumun reklamını ya da tanıtımını yapmayı amaçlayan içeriklerin yayınlanmasına kesinlikle izin verilmemektedir.
 6. Bilgiler, görüşler ve yorumlar kanunlara ve sosyal yaşam kurallarına aykırı olamazlar. Ayrıntılı olarak, müstehcen, küfür ve hakaret içeren ifadeler kullanmak, lakap takmak, özel ve ailevi yaşamla ilgili bilgiler vermek, suç işlendiğine dair iddiada bulunmak, ırksal, inançsal, etnik, vs. farklılıklara dayanarak şiddet ve nefret çağrısında bulunmak yasaktır.
 7. Kullanıcı, eklediği bilgilerin doğruluğundan ya da üçüncü kişilerin haklarını ihlal edip etmediğinden bizzat ve münhasıran sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder.
 8. Hizmet Sağlayıcı, Kullanım Şartnamesini veya kanunları ihlal eden görüş ve bilgilerin yayınlanmalarını reddetme ve halihazırda yayınlanmış olanları silme haklarına sahiptir.
 9. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcılar veya Profesyoneller tarafından girilen bilgiler, görüşler ve yorumların içeriklerinden sorumlu tutulamaz.
 10. Profesyonel’in kendisinin ya da başka kullanıcıların yorumlarını ya da sair değişkenlerini manipüle etmesi ve/veya kendi profiline yorum yap(tır)ması kesin şekilde yasaktır.
 11. Kullanıcılar kendi profillerinde ya da başkalrının profillerinde hiçbir şekilde gerçeğe aykırı isnatlarda bulunamaz.

E. Profesyonellerin Profilleri, Teyit Edilmiş Profiller

 1. Yeni bir Profesyonele ait profilin oluşturulabilmesi için o Profesyonel hakkında en azından temel bilgilerin girilmesi gerekmektedir.
 2. Profesyonel hakkındaki temel bilgiler şunları kapsamaktadır: Adı, soy adı, il, hizmet verdiği şehir, Profesyonelin kategorisi ve ayrıca müşteri kabul ettiği yerin adres ve iletişim bilgileri.
 3. Her profesyonelin sadece bir adet Profili bulunmaktadır. Birkaç Profesyonelin ortak bir profil açmasına izin verilmemektedir. Mükerrer Profiller silinecektir.
 4. Ad ve soy ad girilmesi gereken alanlara bir tek Profesyonelin adı ve soyadından başka bilgiler girilemez.
 5. Hizmet Sağlayıcı, yanlış oldukları anlaşılan bilgilerin yayınlanmalarını reddetme ve halihazırda yayınlanmış olanları silme haklarına sahiptir.

F. Kuruluş Profilleri, Teyit Edilmiş Profiller

 1. Kuruluşla ilgili temel bilgiler şunları içerir: Kuruluşun adı, kategorisi, bulunduğu il, şehir, adres ve iletişim bilgileri.
 2. Yeni bir Kuruluş Profili oluşturabilmek için en azından o Kuruluş hakkındaki temel bilgilerin girilmesi gerekmektedir.
 3. Her kuruluşun sadece bir Profili bulunur. Birden fazla Kuruluş için ortak bir Profil açılmasına izin verilmemektedir. Mükerrer Profiller silinecektir.
 4. Kuruluş Profili sadece bir adreste bulunan kuruluşla ilgili olabilir. Eğer birden fazla şubesi bulunuyorsa her şube için ayrı bir profil açılabilir.
 5. Her Sahip kendi Kuruluşunun Profilini oluşturabilir veya teyit edebilir. Bu amaçla kayıt olması gerekmektedir.
 6. Sahip tarafından oluşturulan veya teyit edilen Profil "Teyit Edilmiş Profil" olarak işaretlenecektir.
 7. Teyit edilmiş Kuruluş Profilinde Sahibin ek yetkileri bulunmaktadır. Bu Sahip geri kalan şartlara uymak ve aşağıdakilerle sınırlı olmamak kaydı ille şu işlemleri gerçekleştirebilir:
  1. Kuruluşla ilgili bilgileri düzenleyebilir,
  2. Kuruluşun logosunun ekleyebilir,
  3. Kullanıcılar tarafından girilen görüşlere cevap verebilir,
  4. Ziyaret edilme istatistiklerini görebilir.
 8. Sahip, sadece yöneticisi olduğu kurumun logosunu ekleyebilir. Aynı zamanda Siteye kendisinin yerleştirdiği logonun umumi olarak yayınlanmasına izin vermektedir. Siteye uygun olmayan fotoğrafların eklenmesi yasaktır.
 9. Yukarıdaki şartları sağlamayan logolar Hizmet Sağlayıcı tarafından Yöneticiye herhangi bir uyarı veya bildirim yapılmaksızın silinebilirler.
 10. Hizmet Sağlayıcı, yanlış oldukları anlaşılan bilgilerin yayınlanmalarını reddetme ve halihazırda yayınlanmış olanları silme haklarına sahiptir.

G. Hizmet Sağlama Sözleşmelerinin Yapılmaları ve Feshedilmeleri İle İlgili Şartlar

 1. Sözleşme, Randevu takvim yazılımı kullanarak randevu almak, Siteye kayıt olmak ve Hesabı aktif etmek suretiyle yapılmış olur.
 2. Hesap kaydı yapan Kullanıcı bu işlemi gerçekleştirmekle işbu Kullanım Şartnamesinin hükümlerini kabul etmekte ve bu hükümlere uyacağını taahhüt etmektedir.
 3. Kullanıcı, Kullanım Şartnamesinde bulunan herhangi bir hükmü kabul etmekten vazgeçmesi halinde Hesabını derhal silmekle veya Hizmet Sağlayıcıyı bu durumdan haberdar etmekle yükümlüdür.
 4. Kayıt olmak için Kullanıcı veya Profesyonel sitenin ilgili sayfalarındaki formları doldurur.
 5. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcıların ve Profesyonellerin kendilerine ait bilgilere erişimine, bu bilgileri düzeltmelerine ve tamamlamalarına olanak sağlayacaktır. Hizmet Sağlayıcı bilgileri Kullanıcının veya Profesyonelin izni olmadan üçüncü kişilerin erişimine açmamaktadır. Bu duruma uygun yetkilere sahip resmi makamların talepleri dahil değildir.
 6. Kuruluş Profilini yönetmeye yetkili olduğunu kanıtlayabilen her Kullanıcı veya Profesyonel, Sahip statüsünü elde edebilmektedir.
 7. Kullanıcı tarafından girilen bilgilerin doğruluğu konusunda şüphelerin ortaya çıkmaları halinde Hizmet Sağlayıcı bu bilgilerin doğruluğunu teyit eden uygun belgelerin ibraz edilmelerini talep edebilir.
 8. Siteye kayıt işlemi gerçekleştirildiğinde kayıt formunda bulunan Kullanıcı ve Profesyonele ait kişisel bilgilerin ve bunlar tarafından oluşturulan Profillerde yayınlanan bilgilerin işlenmesine izin verilmiş olmaktadır.
 9. Siteye kayıt olmak ve Hesap aktivasyonunu gerçekleştirmek suretiyle Kullanıcı, Profesyonel veya Sahip;
  1. Kullanım Şartnamesinin içeriğinin tamamını okuduğunu ve kabul ettiğini beyan etmekte,
  2. İşbu Kullanım Şartnamesinin hükümlerine uygun olarak kişisel bilgilerin işlenmesini ve Profesyonel bilgilerinin Profilde yayınlanmasını kabul etmekte,
  3. Kayıt formuna girdiği bilgilerin doğru olduklarını beyan etmekte,
  4. Kayıt formunda belirttiği cep telefonu numarasına sistem mesajları, Sitenin çalışmasındaki aksaklıklarla ilgili mesajlar, Kullanım Şartnamesindeki değişikliklerle ilgili bildirimler, yeni fonksiyonlarla ilgili bilgiler ve ticari bilgilerin gönderilmesini kabul etmektedir.
  5. Randevu teyidi, hatırlatma, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı sms, e-posta, telefon araması ve her türlü elektronik ileti almayı kabul etmekte.
 10. Birden fazla Hesap açılmasına izin verilmemektedir.
 11. Hesabın üçüncü şahısların erişimine açılması yasaktır.
 12. Üçüncü kişilere ait hesaplardan yararlandırmak yasaktır.
 13. Kullanıcı ve Profesyonelin verdiği cep telefonu numarasına bir kod içeren bir mesaj gönderilecektir. Bu kodun Site’nin ilgili ekranlarında girilmesi halinde hesap aktifleştirilmiş olur ve giriş yapmak mümkün hale gelir.
 14. Sözleşme, süresiz olarak yapılmaktadır.
 15. Kullanıcı, Profesyonel veya Sahip, hesabını silmek suretiyle sözleşmeyi feshedebilir. Profesyonelin veya Kuruluşun hesabını silmesi Profilinin silinmesine neden olmaz.
 16. Taraflardan her biri Hizmet sağlama sözleşmesini elektronik ortamda, herhangi bir sebep belirtmeksizin ve ihtar vermeksizin derhal feshedebilir.
 17. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcının veya Profesyonelin eylemleri kanunlara ve Kullanım Şartnamesine aykırı veya Sitenin itibarını zedeleyecek nitelikteler ise hesabı silmek suretiyle sözleşmeyi feshetme hakkını saklı tutmaktadır.
 18. Hizmet Sağlayıcı, hizmetlerde, araçlarda ve Sitenin çalışma şeklinde değişiklikler yapma, veri tabanlarında bulunan bütün bilgileri silme, faaliyetlerine son verme, Site haklarını devretme ve Siteyle ilgili, kanunlara uygun her türlü işlemi gerçekleştirme haklarını saklı tutmaktadır. Kullanıcı, belirtilen işlemlerle ilgili olarak Hizmet Sağlayıcıdan herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz.

H. Sorumluluk

 1. Hizmet Sağlayıcı; Kullanıcı veya Profesyonel tarafından Siteye yerleştirilen bilgilerin ve materyallerin içerik ve yapılarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk almamaktadır. Kullanıcı, eklediği bilgilerin doğruluğundan ya da üçüncü kişilerin haklarını ihlal edip etmediğinden bizzat ve münhasıran sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder.
 2. Kullanıcı veya Profesyonel, Sitedeki eylemlerinden dolayı ortaya çıkabilecek zararlardan ve kanuna aykırı eylemlerinden tamamıyla sorumludur. Bu eylemlere sayılanlarla sınırlı olmamak kaydı ile doğru olmayan bilgilerin verilmesi, mesleki sırların veya başka sırların açıklanması, kişisel hakların veya telif haklarının veya benzer hakların ihlal edilmesi ve ilan / reklam yasağı da dahildir.
 3. Hizmet Sağlayıcı, Sitenin kullanımının ve sağladığı Hizmetlerden yararlanılmasının ortaya çıkarabileceği risklerin sadece Kullanıcıya veya Profesyonele ait olduklarını açık ve net bir biçimde belirtmektedir. Siteye yerleştirilen bilgiler ve materyaller ve ayrıca Site aracılığıyla tedarik edilen ürünler ve hizmetlerin değerleri, işe yarar oluşu, tamlığı, eksiksiz oluşu ve kullanışlı oluşuyla ilgili herhangi bir garanti verilmemektedir.
 4. Hizmet Sağlayıcı, ücretsiz tedarik edilen ürünlerin fiziki veya kanuni olarak ayıplı olmalarından dolayı ve yine ücretsiz tedarik edilen malların ve hizmetlerin kaliteleriyle ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Site vasıtası ile herhangi bir kişi tarafından verilen taahhütlerin yerine getirilmemeleri veya uygun olarak yerine getirilmemeleri veya bu kişilerin taahhütte bulunmaya yetkili olup olmadıkları konularında herhangi bir sorumluluk sahibi değildir.
 5. Hizmet Sağlayıcının ücret karşılığı tedarik edilen mal ve hizmetlerin kaliteleriyle ilgili sorumlulukları, ücretli hizmetlerle ilgili kanun maddeleri tarafından belirlenmektedir.
 6. Hizmet Sağlayıcı, Sitenin tamamının veya bir bölümünün hatasız bir şekilde çalışacağına dair herhangi bir garanti vermemektedir.
 7. Belirli bir Kullanıcı, Profesyonel veya Sahip'e ait bilgilerin kanuna aykırı olduklarına dair bir resmi makamdan Hizmet Sağlayıcıya bir bildirim gelir de bu bilgilere erişim engellenirse, Hizmet Sağlayıcı, bu bilgilere erişimin engellenmesi nedeniyle ortaya çıkabilecek zararlardan söz konusu Kullanıcı, Profesyonel veya Sahip'e karşı sorumlu tutulamaz.

I. Şikayet Bildirim Şekli ve İtiraz/İade Prosedürü

 1. Hizmet Sağlayıcı Sitenin doğru bir şekilde çalışmasını sağlamak için elinden gelen tüm makul eforu sarfedecektir ve Sitenin çalışmasıyla ilgili problemlerin çözümü ile ilgili destekte bulunacaktır.
 2. Siteyle ilgili uyarılar, şikayetler, öneriler ve hatalar {fmail} e-posta adresine e-posta gönderilerek yapılacaktır.
 3. Yapılan şikayetlerin cevapları mümkün olan en kısa süre içerisinde Kullanıcının veya Profesyonelin elektronik posta adresine gönderilecektir.
 4. Sitenin çalışmasındaki aksaklıklar, sorunlar ve Siteden verilen hizmetlerle ilgili şikayetler Kullanıcı veya Profesyonel tarafından 14 gün içerisinde şu adrese gönderilebilirler: {fmail}
 5. Bu şikayetler gönderildikten sonraki 14 gün içerisinde işleme alınırlar. Eğer bu süre içerisinde bu mümkün olmazsa Hizmet Sağlayıcı bu süre dolmadan önce bu gecikmenin nedenini ve yeni süreyi bildirecektir.
 6. Hizmet Sağlayıcı, şikayet eğer bu Kullanım Şartnamesinin, Kullanım Şartnamesinin eklerinin veya kanunların hükümlerinin bilinmemesine bağlı olarak ortaya çıkmış ise bu şikayeti işleme koymama hakkını saklı tutmaktadır.
 7. Tazminat taleplerinin mahkemelere intikal ettirilmesi, ancak Şikayet/İtiraz/İade prosedürü sonuçsuz kalırsa mümkündür.

J. Son Hükümler

 1. Hizmet Sağlayıcı Kullanım Şartnamesini tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir. Böyle bir değişiklikten önce Kullanıcılar ve Profesyoneller, kayıt sırasında verdikleri cep telefonu numarasına gönderilecek bir bildirimle bu değişikliklerden haberdar edileceklerdir.
 2. Kullanıcı ve Profesyonel, erişim yetkisi bulunmayan, hatalı veya başkasına ait olan cep telefonu numarası vermesi sonucu ortaya çıkacak durumlardan, özelikle de 1. maddede belirtilen bildirimin eline ulaşmamasından kendisi sorumludur.
 3. Taraflar arasındaki ilişkiler, Türkiye Cumhuriyeti kanunları tarafından düzenlenmektedir.
 4. Kullanım Şartnamesinin düzenlemediği konularda ilgili mevzuat hükümleri bağlayıcıdır.
 5. Verilen Hizmetlerle alakalı anlaşmazlıkların çözümünde, Hizmet Sağlayıcının genel merkezinin bulunduğu yerdeki mahkemeler yetkilidir.
 6. İşbu Kullanım Şartnamesi bir önceki Kullanım Şartnamesinin hükümlerini geçersiz kılar ve Sitede yayınlandığı gün yürürlüğe girer.